SİTEMİZ YAPIM AŞAMASINDA.

Hakkımızda

    Emekli Deniz Makina Kıdemli Yüzbaşı (E.Deniz Mk.Kd.Yzb.) Süleyman KURUM, Ida Marine Electronics Ltd.Şti.’yi Nisan 2013’de kurdu. 
    1972-1983 yılları arasında Dz. Elektronik Astsubayı olarak Türk Deniz Kuvvetleri Denizaltı filosu gemilerinde görev yaptığı dönemde her türlü navigasyon, muhabere, radar, sonar ve seyir yardımcısı cihazları eğitimlerinin birçoğunu birincilik sertifikaları ile tamamlayarak, Planlı Bakım Sistemleri uygulamalarıyla üst düzeyde teknik deneyim ve birikime sahip oldu.
    1983 yılı itibariyle Makina Subaylığı’na geçişini takiben Denizaltı Filosu gemilerinde Elektrik Subaylığı ve 2.Çarkçılık Mak.Mühendisliği görevlerini de yaparak, sonrasında görev aldığı Gölcük Tersane K.lığı Batarya Fabrikası İşletme Müdürlüğünü de 1988 yılına kadar sürdürdü.
    1988-1996 yılları arasında Genelkurmay GES Komutanlığı Elektronik 5.Kademe Fabrika Müdürlüğü görevi süresince, en son sistem sofistike elektronik cihazların bakım-onarım ve anahtar teslim kurulum işlemlerini yönetti. Bu dönemde ABD ve İngiltere destekli birçok özel teknik cihaz eğitimleriyle bilgisayar ve bilgisayar destekli teknik donanım eğitimlerini alarak elektronik sistemler deneyimini üst düzeyde pekiştirdi.
    1992 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu.
    Süleyman KURUM, 1996 yılı Nisan ayında Kd.Yzb rütbesindeyken Türk Deniz Kuvvetleri’nden emekli oldu.
    1996-2004 yılları arasında Vestel firmasının Ankara-İç Anadolu-Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri Teknik Servisler Müdürlüğü görevini yürüttü. Bu görevde üst düzey karar vericilerden olarak Vestel servisler sisteminin yeniden yapılanmasına katkıda bulundu. Yüzlerce servisin yeniden açılması, servis sisteminin yürütülmesi ve servislerin  teknik eğitimlerinde fiili eğitimci olarak önemli başarılara imza attı. Servislerin bilgisayar destekli teknik hizmetlere geçişinde önemli eğitim desteği ve katkıları oldu.
   2006-2007 yılları arasında Kuralkan Holding’de Teknik Koordinatör olarak görev aldı ve Holding’e de çizdiği perspektif ve vizyonlarla teknik destekler ve servisler yapılanmasıyla önemli katkılar sundu.
   E.Deniz Mk.Kd.Yzb. Süleyman KURUM, uzun yıllar boyunca fiili teknik çalışmalarıyla en üst düzeyde deneyim ve birikim sahibi, konularında uzman bir teknik adamdır.